Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Uroczystość Wniebowzięcia NMP stanowi w kościele katolickim jedno z największych świąt Maryjnych. Dogmat o Wniebowzięciu Maryi był przypieczętowaniem tego, w co Kościół od pierwszych wieków wierzył i wyznawał. Święty Papież Pius XII uroczyście zawarł tę prawde wiary w formie dogmatu – to święte i nienaruszalne nauczanie Kościoła. W wielu kwestiach na temat wiary i moralności Kościoł naucza dogmatycznie, aby nic i nikt nie naruszał tego depozytu.
W Sanktuarium w Małym Płocku w tym czasie niezwykle uroczyście oddawaliśmy cześć Matce Pocieszenia, która z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Wszystko po to, aby wierni mogli odczuć, że są w nmiejscu szczgólnym, jakim bez wątpienia jest nasze małopłockie sanktuarium.

Ekstremalna Droga Różańcowa.
Dnia 13 sierpnia w Dzień Fatimski parafianie i pielgrzymi z całej diecezji zebrali się w licznie, aby uczesniczyć w ponad pięciogodzinnej modlitwie. Najpierw Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, potem Msza święta z konferencją Maryjną, którą wygłosił Ks. Robert – wikariusz. Następnie Apel Jasnogórski z rozbudowanym rozważaniem Ks. Kustosza Sanktuarium. Kolejna część modlitwy była w plenerze. Wzrorem EDK, znanej w całej Polsce, tylko nasze Sanktuarium w ramach przygotować do Wniebowzięcia NMP organizuje Estremalną Drogę Różańcową – EDR – 15 km razem z Maryją. Odmawiamy cztery części różańca z rozważaniami sprzed trzystu lat, św. Ludwika de Montfort. Modlitwa przeplatana była śpiewem pieśni Maryjnych. Przepiękna trasa: stary trakt, stary las świerkowy w Rogienicach Wielkich, następnie polami, później przez wieś Rogienice Wielkie, Dalej przez Rogienice Wypychy i Piaseczne również przez las do Małego Płocka. Zakończenie było w kościelele. Ile radości było z tego, że się dało radę, że wystarczyło sił. 15 km to dużo i nie dużo zależy dla kogo? Łaska Boża sprawiła, że nikt z trasy nie zawrócił.

 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA PANI MAŁOPŁOCKIEJ © All Rights Reserved.

 
Realizacja: CEM SpesMediaGroup