Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Półkolonie u Matki Pocieszenia
W dniach 4-8 lipca 2022r. w Sanktuarium Matki Pocieszenia w Małym Płocku odbyły się półkolonie parafialne. Uczestniczyło w nich niemal 90 dzieci i młodzieży. Celem półkolonii było zbliżenie dzieci i młodzieży do Pana Boga. Działo się to chociażby poprzez codzienną Mszę Świętą. Staraliśmy się, by modlitwa towarzyszyła nam jak najczęściej. Każdy dzień poprzez modlitwę zawierzaliśmy Panu Bogu i Matce Najświętszej. Chcieliśmy budować wśród nas wspólnotę i to, że z Kościołem można ciekawie spędzać czas. Mam taką nadzieję iż ukazywaliśmy podopiecznym, że Kościół to nie jest nuda. Także to, że Kościołem jesteśmy my wszyscy, którzy zgromadziliśmy się na półkoloniach. Nie zabrakło atrakcji w postaci aquaparku, parku linowego, parku rozrywki, rejsu flisakiem i innych ciekawych miejsc. Były gry i zabawy, zajęcia z rękodzieła, malowanie twarzy. Zapraszaliśmy i jeździliśmy do ludzi z pasją. Odwiedziliśmy na przykład mistrza świata i europy w kulturystyce weteranów Pana Waldemara Nola, który zachęcał naszych podopiecznych do uprawiania sportu.
Byliśmy liczną grupą, wszędzie więc gdzie byliśmy tworzyliśmy zainteresowanie. Chcąc nie chcąc zwracaliśmy na siebie uwagę. Wpływało to też na dość śmieszne sytuacje. Otóż wchodząc do jednego z lokali na obiad, gdy Pan który tam pracuje zobaczył ilu nas jest, w geście ,,przerażenia” machnął tylko z rezygnacją ręką. Półkolonie były czasem aktywności. Sport w różnej postaci był na porządku dziennym. Każdego dnia modliliśmy się o pogodę i bardzo nam ona sprzyjała. Prognozy były różne, ale przecież wiemy, że to nasz Stwórca może wszystko. I to Jego należy prosić o pomoc. Za to dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej. Za Ojcowską i Matczyną opiekę.
W tym, że półkolonie odbyły się i to w takiej formie bardzo dziękujemy: Gminie Mały Płock, Państwu Agnieszce i Waldemarowi Dymerskim, wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nas wspierali. Dziękujemy wszystkim opiekunom za ich dobroć serca, bezinteresowność i zrozumienie, że potrzebna jest pomoc w przeprowadzeniu półkolonii. Pani Ali Żelaznej za jej ogromne zaangażowanie, naszemu niezawodnemu kierowcy, który wjechał wszędzie gdzie było trzeba, a więc Panu Michałowi Połońskiemu. Na koniec podziękowania dla Księdza Kustosza Jana Pieńkosza za wspieranie inicjatywy i cenne rady. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony przez ten czas półkolonii parafialnych. Staraliśmy się tak jak potrafimy, resztę dopełnił Pan Bóg i Maryja.

 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA PANI MAŁOPŁOCKIEJ © All Rights Reserved.

 
Realizacja: CEM SpesMediaGroup