Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

KWIATY OD MATKI POCIESZENIA

Niedziela 15 sierpnia w tym roku to Uroczystość Wniebowzięcia, największe święto Maryjne w Kościele. Celebrowanie tego święta w małopłockiem Sanktuarium miało swoją cudowną oprawę. Godzinki oraz cztery części różańca między Mszami świętymi to już tradycja każdego święta maryjnego w Małym Płocku. Ponadto dla uwielbienia naszej kochanej Matki Pocieszenia w dowód wdzięczności za ustanowienie Sanktuarium uroczyście wykonaliśmy Magnifikat przy dźwięku dzwoneczków i dzwonów. Maryja jak mówi święta Tradycja z ciałem i duszą została wzięta do nieba, a po sobie pozostawiła kwiaty. W czasie śpiewu Magnifikat z wysokości ponad 20 metrów, ze sklepienia w prezbiterium sypaliśmy płatki róż. Jak wielu parafian i pielgrzymów mówiło, te płatki to łaski od Maryi – miłość i dobro. Oczywiście nie zabrakło poświęcenia kwiatów i ziół, które w naszej parafii zwykło się nazywać równiankami.
Tego dnia zgromadzeni wierni i pielgrzymi obchodzili cudowny obraz w wielkim ołtarzu. Wiele osób czyniło to na kolanach w pokorze, w oczach niektórych widać było łzy wzruszenia. Po obejściu wielkiego ołtarza w darze każdy otrzymał małe zdjęcie Matki Pocieszenia do portfela, gdzie przechowujemy nie tylko pieniądze, ale fotografie ukochanych nam osób. Obecność wśród nich Maryi będzie potwierdzeniem naszej miłości do niej. Wzruszające było również świadectwo osoby uzdrowionej z choroby nowotworowej z Białegostoku. W Małym Płocku Maryja czyni cuda.
Wszystko to na chwałę Matki Najświętszej, która upodobała sobie ziemię małopłocką, aby tu odbiarać uwielbienie od swoich kochanych dzieci. Te dni zawierzamy Bogu, aby większą w nas była tęsknota za niebem, abysmy częściej myśleli o niebie niż o chlebie. Maryjo – Matko Pocieszenia prowadź nas przez doczesność do szczęśliwej wieczności. Tobie wszystko zawierzamy.
Ks. Kustosz

 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA PANI MAŁOPŁOCKIEJ © All Rights Reserved.

 
Realizacja: CEM SpesMediaGroup