MODLITEWNIK NASZEGO SANKTUARIUM - do nabycia już w Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15.08.2021.

Módlmy się… Do Matki Pocieszenia, Modlitewnik Sanktuarium w Małym Płocku”

Modlitewnik zawiera zbiór wszystkich modlitw usystematyzowanych w następującym spisie treści w ramach 14 rozdziałów. Całość mszynopisu w formacie A6 wynosi 154 stronY. Miejsce wydania – Lublin, Wydawnictwo katolickie JUT.(Jezu Ufam Tobie)

I. HISTORIA PARAFII I SANKTUARIUM
O miejscowości i parafii
O łaskami słynącym wizerunku Matki Pocieszenia
Teologia obrazu Pani Małopłockiej
Kult Matki Bożej Pocieszenia
II. PACIERZ
III. ZAWIERZENIE SIĘ MATCE BOŻEJ POCIESZENIA
IV. MODLITWA DZIĘKCZYNNA
V. MODLITWA BŁAGALNA
VI. KORONKI
VII. NOWENNY
VIII. LITANIE
IX. RÓŻANIEC WG ŚW. LUDWIKA DE MONTFORT
X. NOWENNA POMPEJAŃSKA
XI. GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP
XII. GORZKIE ŻALE
XIII. DROGA KRZYŻOWA
XIV. PIEŚNI

SŁOWO WSTĘPNE KS. BISKUPA JANUSZA STEPNOWSKIEGO
Matka Boża w czasie różnych objawień nieustannie zaprasza do modlitwy. Utworzone 2 maja 2020 roku Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Małym Płocku jest takim miejscem modlitwy. Parafianie i odwiedzający to małopłockie Sanktuarium pielgrzymi zatapiają się w modlitwie, przystępują do sakramentu pokuty i pojednania, uczestniczą we Mszy Świętej oraz powierzają Bogu przez orędownictwo Pani Małopłockiej swoje sprawy.
Dla życia wiary każdego człowieka potrzebna jest modlitwa, a do niej potrzeba skupienia i ciszy. Człowiek poszukuje odpowiednich słów do rozmowy z Panem Bogiem. Pomocą w tym poszukiwaniu będzie ten modlitewnik. Znajdują się w nim najważniejsze modlitwy jak pacierz, różaniec, Gorzkie Żale czy Droga Krzyżowa. Centrum stanowią specjalne modlitwy, litanie, koronki oraz nowenny do Matki Pocieszenia, które rozbrzmiewają każdego dnia w małopłockim Sanktuarium.
Życzę, aby ten Modlitewnik pomagał każdemu człowiekowi wznosić myśli do Boga przez wstawiennictwo Matki Pocieszenia – Pani Małopłockiej. Dzięki modlitwie niechaj nasze życie będzie gorliwym wypełnieniem nakazu miłości Boga i bliźniego, aby kiedyś osiągnąć zbawienie wieczne.

Biskup Janusz Stepnowski
Łomża, dnia 29 czerwca 2021 roku