Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Sanktuarium w Małym Płocku w tym roku przeżywało swoiste Triduum Maryjne. Trzy pierwsze dni maja – to dziękczynienie Bogu za łaskę ustanowienia Sanktuarium Matki Pocieszenia Pani Małopłockiej.

1 maja – pierwsza sobota miesiąca – przez Niepokalane Serce NMP zawierzyliśmy Bogu nasze Sanktuarium. 2 maja – pierwsza rocznica ustanowienia Sanktuarium Matki Pocieszenia.

Gromadzilismy się pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza naszej diecezji, aby podziękować. Podziękować Bogu przez Maryję za łaskę pobożności maryjnej. Potem całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez całą noc pomimo niesprzyjającej pogody wielu parafian i gości omadlało feretrony Maryjne w kościele. Pierwszy raz te obrazy przyszły drugiego maja, aby przez całą noc być z Matką Pocieszenia w ustanowionym już Sanktuarium. 3 maja – odpust Matki Bożej Królowej Polski. Odpustowe świętowanie w Małym Płocku to unikat w skali nie tylko naszej diecezji, ale całej Polski. W godzinie Anioła Pańskiego ulicami Małego Płocka i wszystkich wsi wędrują Madonny. Każda wieś i ulica Małego Płocka posiada kopię obrazu Czarnej Madonny, które każdego roku przechowuje inna rodzina. W ciągu całego roku gromadzą się mieszkańcy w takim domu na nabożeństwach majowych, październikowym oraz wypominkach za zmarłych w listopadzie. Raz w roku wychodzą owe Feretrony Maryjne z domów i idą ulicami, polami, drogami do parafialnego kościoła, do Matki Boskiej Małopłockiej, aby złożyć Jej pokłon. Serce rośnie i wiara rośnie, gdy liczne rzesze wiernych danych ulic czy wsi wchodzą do małopłockiej świątyni w maryjnej kompanii.

 

Poprzez tę naszą maryjną pobożność oddajemy cześć Matce Najświętszej oraz wyrażamy Jej wdzięczność za opatrznościowe czuwanie na przestrzeni wieków nad losami Narodu Polskiego. Wieszcz narodowy Roman Brandstaetter w poetyckim utworze „ Anioł Pański” pisze o wędrujących Madonnach. Wydaje się, że to o nas i do nas pisze. Cytuję:

Anioł Pański o tej porze

zwiastował Pannie Maryi,

śpiewają Madonny.

O tej porze wędrują Madonny.

Wychodzą z obrazów, z kapliczek, z kościołów

Idą.

Z głębi czasu i z głębi świata

Ulicami, polami, wszystkimi drogami

Gotyckie, renesansowe, barokowe, współczesne.

...wszystkie Madonny.

Dokąd wędrują Madonny?

Wędrują do Nazaretu,

aby złożyć pokłon

małej, drobnej, czarnookiej Maryi...

Serdeczne Podziękowania Bogu Wszechomogącemu przez wstawiennictwo Maryi. Dziękuję za wspólnotę wiary i modlitwy parafianom i pielgrzymom. Dziękuję sołtyskom i sołtysom za organizację kampanii Maryjnych z każdej wsi i ulicy Małego Płocka. Niechaj Maryja Matka Pociechy i Nadziei będzie uwielbiona.

Dziękuję Diecezjalnemu Radiu Nadzieja za transmisje Mszy św., dziekuję za cotygodniowe transmisje ze środowej nowenny. Dziękuję Telewizji Polskiej – oddział Białystok za reportaż z naszego Sanktuarium. Dziękuję Polskiemu Radio – Program pierwszy za przygotowanie w Ramach Studio reportażu i dokumentu za przygotowywanie dokumentu z naszego Sanktuarium. Wszystko to na chwałę Maryi naszej Matki Pocieszenia. Niechaj Bóg będzie uwielbiony w tych modlitwach, różańcach spowiedziach i przede wszystkim w każdej Eucharystii, która daje życie.

Ks. Kustosz.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ POCIESZENIA PANI MAŁOPŁOCKIEJ © All Rights Reserved.

 
Realizacja: CEM SpesMediaGroup